Niestandardowy portal światowy

Porywający blog lifestyle

Witaminy – czy warto je przyjmować?

Witaminy i elementy mineralne są koniecznymi komponentami diety każdego człowieka. Są one niezbędne do funkcjonowania praktycznie każdego systemu w organizmie ludzkim. Między innymi normują przemianę materii, oddziałują na układ odpornościowy, system hormonalny. To przykre o tej istotnej zasadzie zapomina obfita część dzisiejszego społeczeństwa. Życie w stałym stresie, w nieustającym pośpiechu, brak należytej dawki ruchu, nieregularne posiłki i brak stosownego czasu relaksu oraz odpoczynku powoduje ciąg licznych nieprawidłowości w działaniu organizmu. 

Zobacz sobie  witamina h gdzie występuje

Jaka opinia istnieje w stworzonym przez nas świecie? Naturalnie, iż należy brać dużo witamin. Z jakiego powodu? Ponieważ witaminy są zdrowe oraz tylko one w tym zdrowiu są w stanie nas utrzymać. Jednakże czy to jest zgodne z prawdą? Przecież w ostatnich czasach w mediach, prasie i Internecie jest coraz więcej doniesień, jakoby witaminy właściwie nie tylko na nie pomagały, lecz jeszcze pogarszały. Mówi się, że choćby witaminy A, C lub E w okresie, gdy używamy je bardzo długo mogą wywołać niekorzystne skutki w stworzonym przez nas ciele. Może w takim razie, przyzwoiciej jest zastąpić witaminy tylko ożywczymi warzywami i owocami? Z tego względu trzeba powiedzieć, że witaminy w tabletkach nie szkodzą, to zbytnie uproszczenie. Właściwie nigdzie jednakże nie oświadczono incydentów zatrucia się witaminą E. Na ogół dlatego, że cechuje się ona bardzo niską toksycznością – tak samo, jak sposób na zniszczone włosy. Rzecz jasna, jeżeli ktokolwiek przekracza dozwoloną na opakowaniu dawkę robi to tylko i wyłącznie na swoją własną odpowiedzialność. Niestety, prawdą jest, iż niebezpieczne może być przyjmowanie witaminy A. Czemu? Dlatego, że może ona powodować bóle głowy lub biegunkę czy generalnie obniżać nasze samopoczucie.

Jednakże, żeby to w ogóle miało miejsce, trzeba codziennie przekraczać jej dozwoloną dozę, aż kilkakrotnie. W jaki sposób można zauważyć, witaminy są zdrowe i mogą nam pomagać. Jedyny kłopot jest tak faktycznie w nas samych. Zachowujemy się jak małe dzieci, które nie potrafią czytać. A wystarczy zapoznać się z ulotką i zobaczyć, co jest na niej napisane, żeby zamiast migreny być po prostu zdrowym. Dodatkowo, nawet jeśli przyjmujemy codziennie witaminy nie powinniśmy absolutnie rezygnować z spożywania świeżych warzyw i owoców. One zawierają w sobie dokładnie to, co witaminy w tabletkach. A do tego wszystkiego są smaczne. Witaminy, jak wszystko inne na tym świecie, należy zażywać po prostu z głową. Nie możemy zapominać o pożywnym jedzeniu, ani o owocach. One są jedynie uzupełnieniem naszej kuracji odchudzającej i tak powinny być traktowane. Jako tradycyjne elementy, zdrowe tak, lecz jedynie suplementy. 

Sprawdź także : zagęszcza włosy

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.