Niestandardowy portal światowy

Porywający blog lifestyle

Robimy zakupy w niedzielę w 2018 roku

Zakupy to przede wszystkim kupowanie, wypoczynek i znajdowanie promocji. To żywioł wielu ludzi, który jesteśmy w stanie przypisać do terminów oraz dyscyplin zakupów. To kłopotliwe, nie każdy będzie tak samo podchodził do zakupów, jak i do innych dziedzin stworzonego przez nas życia. Często pozyskujemy jedynie to, co jest dla nas wymagane oraz potrzebne. Nie pozwalamy sobie na drobne przyjemności czy również inne takie kwestie. To nie jest do końca właściwe oraz pomocne. Należy pamiętać, że właśnie takie zakupy dają nam pewne pole manewru, jakie powinniśmy momentalnie wykorzystać. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie przystosować swoich standardów życia do tego, co proponują nam sklepy każdego dnia.

 

Od marca 2018 punkty sprzedaży zamknięte w wybrane niedziele

Tak było do tej pory – sklepy były dostępne jakiegokolwiek dnia (niemal każdego, nie licząc dni wolnych od pracy), włączając z niedzielami. Od marca 2018 roku weszła w życie regulacja, która zakazuje w wybrane niedziele otwierania sklepów zatrudniających robotników i przymuszających ekspedientów do pracy – więcej na ten temat wolno dowiedzieć się na witrynie internetowej kiedy zakaz handlu

Ustawowo w wyłonione niedziele otwarte są w stanie być wyłącznie:

•             Stacje benzynowe

•             Sklepy osiedlowe (pod warunkiem, że za ladą stanie posiadacz sklepu)

•             Sklepy oraz galerie znajdujące się na dworcach kolejowych

•             Lodziarnie oraz kawiarnie

Wszelkie inne sklepy, galerie, supermarkety lub inne obiekty handlowe muszą być zamknięte. Co grozi za nieprawne otworzenie sklepu w wybraną niedzielę? Kontrolerzy, którzy w tym czasie wykonują inspekcje są w stanie nałożyć surowy mandat na właściciela firmy lub ewentualnie nawet mierzyć sprawę do sądu celem wnikliwego przeanalizowania złamania ustawy i dotkliwszego karania przedsiębiorcy.

 

Sprawdź spis niedziel bez handlu

Jednych zakupy w niedziele kuszą, inni tudzież kompletnie nie są na to podatni. Jak na razie ustawa spotyka się z mieszanymi odczuciami obywateli. To, co jest miarodajne to zamęt – w pewnych sytuacjach po prostu nie wiemy, które niedziele są bez handlu – wszystkich zaintrygowanych uprzejmie zapraszamy na domenę kiedy sklepyczynne w niedziele, gdzie mieści się specjalny terminarz z wykazem, w które niedziele roku będziemy w stanie zrobić zakupy.

Jak na razie ustawa prognozuje zakazy handlu w dwie niedziele w miesiącu, jednakże do 2020 roku każda niedziela będzie bez handlu. Polscy politycy wzorują się na rozporządzeniu z Niemiec, gdzie od kilku lat wszelkie galerie bądź inne punkty handlowe są ustawowo zamknięte. Czy pomysł ten odnajdzie uznanie wśród rodaków – na efekty musimy zaczekać. Pierwsze niedziele bez handlu są za nami – następne już wkrótce. Przetestuj na stronie, kiedy tak właściwie masz prawo zrobić niedzielne zakupy!
 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.