Niestandardowy portal światowy

Porywający blog lifestyle

Markowe wozy – kupisz je na wyjątkowych licytacjach

Każdy z nas fantazjuje o życiu w luksusie, to smutne, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. Dlatego opowiastki o tym, że jakiś pojazd należący do kogoś istotnego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół rozpatrujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że wiele z używanych przez istotne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, ma prawo osiągnąć wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są luksusowe samochody, które kiedyś były własnością legendarnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się luksusowe samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on duże zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były wozami krótkich serii, wytwarzanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To przykre, tunezyjski tyran, despota został obalony, a czmychając razem z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszelkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, żeby odzyskać chociaż znikomą część zagrabionych przez niego dewiz. 

Jakie samochodowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje pierwszorzędnych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni pragną kupić samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć komfort oraz zadumać się nad majątkiem innych. W wielu przypadkach, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich aut szybują w górę. Niejeden chciałby jeździć samochodem, jaki dawniej należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I oczywiście w przypadku samochodów ekskluzywnych, które pozostały wystawione na aukcje z przeróżnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na stronie technologia opisujemy takie przypadki.

Przetargi wozów stylowych cieszą się kolosalnym zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj wyłącznie o auta najnowszej generacji – niejednokrotnie się zdarza, że najwyższe sumy uzyskują samochody kilkudziesięcioletnie, lecz mające jakąś własną historię. Jakim sposobem dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został sprzedany za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na licytacjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo jedynie, że przez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego nabywcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              technology

https://www.fox360.net/pl         automoto

https://www.fox360.net              lifestyle

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.