Niestandardowy portal światowy

Porywający blog lifestyle

Jak możemy sprawdzić, kto dzwonił?

W dobie telefonów komórkowych a również ogólnoświatowego dostępu do internetu nadzwyczaj popularne stało się sprawdzanie, kto do nas dzwoni. Niewątpliwie nie robimy tego bez powodu – możemy wyszukiwać wskazanych numerów telefonów bądź osób, do których pragniemy zatelefonować, niemniej jednak o dużo częściej najzwyczajniej w świecie sprawdzamy, kto do nas dzwoni. Dawniej robiliśmy to za pomocą papierowych książek telefonicznych. Współcześnie niemniej jednak mamy internet, który w znaczący sposób upraszcza oraz przede wszystkim przyspiesza możliwość szukania praktycznych numerów telefonów bądź też sprawdzania oraz oceniania praktycznych numerów, jakie do nas dzwonią.

 

Po co sprawdzamy numery telefonów?

Jeśli nie wiemy, o co chodzi – z reguły gra toczy się o pieniądze. W wypadku sprawdzania numerów telefonów chodzi nie tyle o zdobywanie pieniędzy, co ich kontrolę. Niestety wielu złodziei sprofilowało się w rabunkach telefonicznych – legendarne metody wyłudzenia pieniędzy od starszych ludzi naturalnie przez telefonowanie oraz okłamywanie to jedynie czubek góry lodowej. Ewidentnie wyłudzenia mogą przebierać też inne formy, na przykład próba połączenia z krajem z Afryki, gdzie po oddzwonieniu na należącym do nas rachunku pojawi się kilkuset złotowa kwota do zapłaty. Pragniemy ustrzec się przed takimi bolesnymi sytuacjami, wobec tego sprawdzamy, kto do nas telefonuje. W szeregu przypadków robimy to jeszcze przed odebraniem telefonu, co jest oczywiście bardzo rozważnym podejściem.

Innym niezmiernie znaczącym bodźcem, który uzasadnia do sprawdzania telefonów jest strata czasu na rozmowę z telemarketerem, który za wsparciem telefonu pragnie nam wcisnąć kolejną umowę, wierzytelność lub inny towar czy też abonament. Wystarczy sprawdzić numer i po zweryfikowaniu, że jest to telemarketer – najzwyczajniej w świecie nie odebrać bądź też nawet zablokować numer, żeby w przyszłości nie podejmował prób kontaktu. 

Toteż podsumujmy, analizujemy numery telefonów, gdyż:

chcemy uchronić się przed wyłudzeniami pieniędzy,

nie lubimy trwonić czasu na rozmowy z telemarketerami,

nie chcemy brać uczestnictwa w procederach karnych lub wyłudzeniach systemowych,

szukamy konkretnego numeru telefonu do punktu sprzedaży, biura czy też innego podmiotu, z jakim pragniemy się skontaktować.

Gdzie sprawdzać numery telefonów?

Jak uprzednio wspomniano, dawniej numery sprawdzaliśmy czy też wypatrywaliśmy w papierowych książkach telefonicznych. W dzisiejszych czasach jest to o wiele prostsze – wystarczy wejść na domenę https://bazanumerow.pl -wejdź, w jakim miejscu znajduje się elektroniczna baza numerów telefonów. Są tam nie tylko dane, do kogo należy określony numer, jakkolwiek również opinie, które pozwalają ogłosić, czy dany numer jest niebezpieczny, czy jest to następny telemarketer bądź też inna figura, z którą nie chcemy rozmawiać. 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.